Patrik Minar

Milujem fotografiu a momenty, ktoré sú zachytené v ten správny čas.

Milujem adrenalín a všetko, čo k tomu patrí.

Milujem prírodu kvôli jej schopnosti dopĺňať chýbajúcu energiu.

Milujem tvoriť, lebo iba vtedy viem, že žijem.

Pri každom fotení chcem dať ľuďom ten najlepší záber, aký kedy mali.

1990V tomto roku 1990 som s mojou mladšou sestrou, ktorá študovala fotografiu, vyvolával svoje prvé čiernobiele fotografie v našej tmavej komore v paneláku na sídlisku. Boli to krásne časy, plné očakávania a prekvapení.

2010Moja prvá výhra, vynikajúci objektív Canon EF 70-200mm 1:2.8 L IS USM. V tej dobe sa cena tohto objektívu pohybovala niečo cez 2.000,-€, a to som si ho vtedy dovoliť nemohol. Získal som ho od spoločnosti Canon za 1. miesto v téme ŠPORT. Maximálna radosť.

2011Neuveriteľný rok. Dal mi veľa nových skúseností a zážitkov. Keďže sa venujem aj skákaniu z lietadla, počas parašutistickej súťaže v Dubai som sa zúčastnil ďalšieho foto contestu, kde som uspel a priniesol si krásnu výhru 7.000,-$, čo ma samozrejme potešilo a nakoplo tak ešte viac v mojom profesionálnom kráčaní k zachytávaniu momentov a nezabudnuteľných okamihov. 

2015 - Ako organizátor skupinového zoskoku a zároveň nového slovenského rekordu v počte chytených parašutistov počas voľného pádu, sa naše lietadla zrazili a zahynulo pri tom 7 ľudí, no našťastie 31 túto zrážku prežilo. Možno si poviete, že táto informácia tu nepatrí, ale bohužiaľ, táto tragédia mala s fotografiou veľa spoločného. Pilot nášho lietadla si počas letu robil SELFIE a nevenoval pozornosť riadeniu lietadla. Celá táto tragédia sa odohrala 20.8.2015 nad obcou Červený kameň.

2016Dokončenie vlastného fotoštúdia a ďalšia medzinárodná súťaž s pekným umiestnením na 3. mieste. Fotenie ma teší stále viac a nevydržím deň, aby som v ruke nedržal fotoaparát. Niekedy si ho len tak poťažkám, pre dobrý pocit. :-)

2017 - ZLATÁ MEDAILA a ocenenie 1.000,-€ v kategórii šport v najväčšej celosvetovej súťaži konanej v európe, Tierenberg circuit

2019 - ZLATÁ MEDAILA v kategórii BRAD a strieborná medaila v kategórii NATURE v najväčšej celosvetovej súťaži konanej v európe, Tierenberg circuit